sobota, 8 lutego 2014

Wpływ Księżyca na urodę.

Witajcie! Czasami uroda płata nam figle, mimo że okres przed miesiączkowy mamy już za sobą, a każda z Nas wie z czym to się wiąże. Włosy nie chcą się ułożyć, cera jest szara z niedoskonałościami, a paznokcie łamliwe.. Nie wiem jak wiele z Was wie, że Księżyć wraz z urodą mają wiele ze sobą wspólnego. Naturalny satelita ziemi silnie oddziałuje na stan naszej psychiki, wyglądu, ale także wpływa na wiele sytuacji, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Jak juz powszechnie wiadomo, w trakcie pełni wielu ludzi ma problemy ze snem. Okazuje się, że w tym okresie ludzie są bardziej rozdrażnieni, pobudzieni, co za tym idzie zdarza się więcej wypadków, morderstw, a nawet samobójstw. Żeby jednak nie było tak bardzo drastycznie, okres ten charakteryzuje się dodatkowo zwiększoną liczbą urodzeń dzieci. 

Większość społeczeństwa pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy na istotę Księżya. Zainteresowana tym tematem postanowiłam po krótce przybliżyć Wam poszczególne fazy Naturalnego Satelity i jego wpływ na życie, które jest w silnym stopniu uzależnione od natury. 


Nów: 
W tej fazie Księżyc jest praktycznie niezauważalny, widzimy jego niewielką część, jednak z dnia na dzień dostrzegamy go coraz więcej, ponieważ 'idzie' do pełni. Orgaznim przygotowuje się do nowego cyklu. W tym okresie człowiek ma niski potencjał, cześciej odczuwa zmęczenie, ale jednocześnie ludzie są bardziej wyciszeni. Nie jest to dobry czas na podejmowanie trudnych decyzji. W tym czasie organizm oczyszcza się, więc łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów, jednak nie warto się cieszyć, ponieważ może dotknąć nas wzmożony aptet. Zmniejsza się wrażliwość na ból, powstawania blizn i krwawienie miesiączkowe jest mniejsze. To doskonały moment na rzucenie palenia lub innego nałogu oraz rozpoczęcia diety odchudzającej. To czas najmniej sprzyjący dla miłosnych uniesień.Księżyć rośnie:
Faza trwa około dwa tygodnie, a Księzyć przyjmuje kształ litery "D". W tym czasie ograznim nastawiony jest na regenerację, więc wszystkie składniki odżywcze pochłania niczym gąbka. To także idealny pomysł na ćwiczenia (siłowania, aerobic, biegi), ponieważ wytrzymałość orgaznimu wzrasta i możemy pozwolić sobie na dłuższy trening. Gdy księżyca przybywa można wybrać się do fryzjera, gdyż włosy lepiej przyjmują farbę i szybiej rosną. W tej kwadrze szczególnie sprzyja nam tycie, więc należy wyjątkowo dbać o swoją dietę. Im bliżej pełni tym jesteśmy mniej odporni i orgaznim jest słabszy. Warto nie palnować w tym okresie żadnych operacji. W tej fazie z dnia na dzień zwiększa się nasz popęd seksualny.


Pełnia:
W tej fazie widzimy Księżyć w pełnej okazałości. Okres ten charakteryzuje się zwięszoną energią, targają nami emocje z ogromną siłą. To jeden z gorszych okresów planowania zabiegów, ze względu na obniżoną krzepliwość krwi oraz podatność na infekcje. Co więcej orgaznim jest bardziej narażony na wylewy z powodu intensywniejszego krążenia. Podczas tej fazy ciało zatrzymuje w sobie więcej wody, przez co możemy wyglądać bardziej zaokrągleni, puchną nam dłonie i stopy. Jak już wspomniałam w tym okresie rodzi się więcej dzieci, ze względu na wzmożoną pracę hormonów. W tym czasie miesiączka może byc bardziej obfita. I jeszcze cos dla zakochanych, w tej fazie wstępuje w nas dzikość i znika wszelkie zahamowanie.

Księżyć maleje:
Faza w której księżyć zmniejsza swoją powierzchnię. To korzystny moment na wszelkie zabiegi, depilacje, ponieważ orgaznim jest bardziej odporny na ból z powodu słabiej ukrwionej skóry. Włosy obcięcie w tej kwarcie rosną wolniej, podobnie jest z depilowanym owłosieniem. W tym czasie skóra również rogowacieje wolniej. Jednak do dobry czas na wizyty u kosmetyczki, oczyszczanie orgaznimu i traceniu zbędnych kilogramów, ponieważ mamy szybszą przemianę materii. Również jest to doskonała pora na walkę z cellulitem, bo w tym czasie skóra bardzo dobrze wchłania witaminowe preparaty.


Tak na prawdę zastanawiam się ile w tym rzeczywisćie prawdy, a ile zwyczajnie jakiegoś wymysłu. Myślę, że na niektóre kwestie warto spojrzeć z przymróżeniem oka. Jednak wiele z nich jest potwierdzone naukowo. Mimo to, pozostawiam Wam własne pole popisu i chętnie dowiem się, co na ten temat sądzicie. W Internecie znalazłam fajną stronę z kalendarzem księżycowym dla zdrowia i urody: KLIK.


Uważacie, że warto żyć zgodnie z fazami Księzyca? A może już dawno wdrożyliście czas srebrnego globu we własne życie? Chetnie się dowiem!

Pozdrawiam Was serdecznie, 
Myosotis. 

12 komentarzy:

 1. Wiedziałam, że pełnia jakoś działa na ludzi, ale nie wiedziałam, że każde kolejne fazy również w na nas wpływają. Bardzo ciekawy post :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na niektórę kwestie chyba trzeba przymróżyć oko, bo są mocno naciągane :-)

   Usuń
 2. ciekawy post, ja tylko podczas pełmni czuję się dziwnie.. ale to raczej przez fimy ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja nie zauważyłam innego zachowania u siebie, zawsze w czasie pełni śpi mi się lepiej, niż w inne dni :-)

   Usuń
 3. Ja jakoś nie wierzę w takie rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie również część wydaje się nieprawdopodobna :-D

   Usuń
 4. Ciekawe, ale ja jakoś w to nie wierzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można porównac do horoskopów :D

   Usuń
 5. Na prawdę interesujący post. Księżyc jako nasz satelita na pewno w jakimś stopniu wpływa na nasze życie. Ja na przykład w czasie pełni mam problemy z zaśnięciem. Jednak nie wiem jak w innych kwestiach Księżyc wpływa na mnie, ponieważ nigdy jakoś nie interesowałam się jego fazą. Wiem tylko wtedy, kiedy jest pełnia, bo jak nie mogę zasnąć to podchodzę do okna i sprawdzam ^^
  Chociaż szczerze, to do wszystkiego należy podchodzić z przymrużeniem oka, ale na pewno część informacji jest jak najbardziej prawdziwa ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w pelni zgadzam się z Twoimi słowami :-)

   Usuń
 6. Pierwsze słyszę, ale kto wie... może niektóre informacje są choć częściowo prawdziwe. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z własnego - i nie tylko - doświadczenia wiem :
  1) Wzmożone krwawienie podczas pełni to nie mit - w dobrych klinikach jeśli nie ma zagrożenia życia przekłada się zabiegi na czas 'po', kiedy księżyc maleje.
  2) Podobnie jest z przyborem wody - w okresie przed i w trakcie pełni organizm potrafi zatrzymać do kilku kg :].
  3) Podczas pełni jesteśmy też bardziej rozdrażnieni i możemy mieć problem z zasypianiem.
  4) I jeszcze coś o pogodzie :D : to, co dzieje się za oknem, a zaczyna się w pierwszym z siedmiu dni kwadry, utrzymuje się do dnia ostatniego :). Czyli, skoro od wt zeszłego tygodnia było upalnie, utrzyma się to do poniedziałku co najmniej. Jeśli od wt będzie deszcz, należy się go spodziewać przez kolejne 6 dni :).

  Pozdrawiam,
  Cindy28

  OdpowiedzUsuń